Linux 8.10 Intrepid Ibex - különbségek és értékelés

>> 2008. október 31.

Üdvözlet Kedves Bloglakók!

Megjelent az Ubuntu legújabb üdvöskéje, a Hardy Heron-t követő Intrepid Ibex. Ez nem LTS verzió, vagyis nem támogatott hosszú távon. Ez azt jelenti, hogy a következő Ubuntu megjelenése után, ezen verziót már nem fogják hivatalos frissítésekkel ellátni, addig viszont még hosszú idő van hátra, és ha el is érkezik majd, az Intrepid automatikusan fel fogja ajánlani a következő verzióra való frissítést. Szóval nekünk ezzel kapcsolatban nincs miért aggódnunk.

Ha már telepítve volt a 8.04 Hardy, akkor az Update Manager automatikusan szólni fog, hogy új verzió érhető el, de csak abban az esetben, ha a Software Sources/Szoftverforrások menüpontban be van állítva, hogy ne csak a LTS verziókat vizsgálja és frissítse. A 8.04-ről való frissítés egyszerűen megy végbe minimális felhasználói beavatkozással, így ebben az esetben csak várnunk kell és az Intrepid házhoz jön.


Ha a telepítés mellett döntünk, akkor nem fogunk nagy változásokat tapasztalni az előző telepítőhöz képest. Természetesen továbbra is elérhető maradt a LiveCD használata, vagyis a telepítés nélküli op. rendszer indítás.
Miután beraktuk a CD-t a meghajtóba, a szokásos Ubuntu menü fogad minket a nyelv kiválasztásával. Itt kiválasztva nyelvünket, vagyis a magyart, elérkezünk a LiveCD főmenüjéhez.
Itt a telepítést kiválasztva érhetjük el a telepítőmenüt és itt konfigurálhatjuk az új Ubuntunk telepítését. A lépések innentől nagyban hasonlítanak az előző verzióban megszokottakhoz, így csak a változásokra térek ki.

Az első szembeötlő változás a telepítés során a partíciónáló felület kinézete. Innentől grafikus visszajelzést is fogunk kapni partícióink helyzetéről, elhelyezkedéséről, amolyan Partition Magic módra. Elvoltunk nélküle is, de jó, hogy már van, nekem tetszett ez az újítás.


A másik igen apró változtatás a "Kicsoda Ön?" résznél következik, ahol mostantól bejelölhetjük az automatikus bejelentkezést is, mint opciót, ami ki tudja mennyire sikeres húzás a biztonság szempontjából. Ezen funkció megjelenése, mint tudjuk, a Vendégfiók érkezésének köszönhető, aminek létéről és hasznosságáról még nem teljes az egyetértés.
A rendszer ezek után szépen feltelepül és harcra készen várja utasításainkat. Ehhez természetesen előbb be kell jelentkeznünk.
Nem sok változás, kicsit sötétebb, de a funkciónak megfelel ugyanúgy, mint eddig.
És most, íme az asztalunk, rögtön a belépés után:
Az alapértelmezett téma nem a bereklámozott sötét téma lesz, hanem a képen látható, de egy pár kattintással ez a probléma is áthidalható.
Természetesen egy igazán eredeti és komoly témára még valószínüleg várnunk kell a következő verzióig, de legalább kaptunk valamit, és legalább a fiúk adnak neki egy próbát. :)

A külcsín tesztjéhez szorosan hozzátartozna a compiz próbálgatása is, de ez sajnos megfelelően működő NVIDIA driver nélkül még nem lehetséges.
És itt el is érkeztünk egy fontos állomáshoz. Mindenkinek tudnia kell, hogy az Intrepid kb. egy hónap múlva lesz "tökéletes", addig még itt-ott foltozgatnak rajta, apró hibákat javítanak, de érdemes megjegyezni, hogy ezen hibák nem befolyásolják számottevően negatív irányba a felhasználói élményt, maximum apró kellemetlenségek, amik az idő múlásával javítva lesznek.

Az első benyomásom, talán a desktop effect-ek hiányának köszönhetően, hogy a rendszer jóval gyorsabb elődjénél. Nem gondolkodik annyit, jóval kevesebb memóriát foglal le alapjáratban, amit viszont több swap-tárhely lefoglalásával kompenzál. A provesszor sincs annyira terhelve, és azon HD videóim, amelyek lejátszásával gondom volt a Hardy-n, most gond nélkül futnak, nálam rekord alacsonynak számító processzorhasználat mellett. Ki tudja ez minek köszönhető, a desktop-effectek hiányának, az új Ubuntunak, vagy a szintén új VLC-nek. Vagy talán az összesnek egybevéve. :)
Mindenesetre szeretnék kitérni az új VLC Media Player-re.

Eddig sok gondom volt a kicsikével, sokszor gondolta úgy, hogy nem folytatja velem a filmnézést, és szó nélkül kilépett, vagy egyszerűen tekerés után írta ki, hogy a fájl nem játszható le, és most, mintha mindez a múlté lenne, se szó, se beszéd, még a legkeményebb HD videókat is szó nélkül lejátssza. Ehhez nem használ irgalmatlan nagy erőforrásokat, és minden fájlformátumot ismer, szóval egy nem rossz lejátszó, az erősen ajánlott és professzionális lejátszók körébe lépett elő, hozva a kötelezően elvárható fejlődést, maga mögé utasítva az mplayer-t. Így, ezt a programot ajánlom elsődleges videólejátszónak és már nem az mplayer-t.

Az egyszerűbb konfigurációs felület átlagfelhasználóknak:
És az advanced, ami minden beállítást elérhetővé tesz:

Az Intrepidben újnak tekinthetjük, hogy eltűnt a bekapcsológomb, illetve egybeolvadt a felhasználó nevét jelző menüvel gyorsabb kikapcsolást és több helyet engedélyezve nekünk.
Ugyanakkor innen indíthatunk vendég munkamenetet, valamint a Pidgin állapotjelzéseit is itt állíthatjuk be, ha be vagyunk jelentkezve. (Elérhető, Elfoglalt...stb... ami igen jó ötlet)


A másik lényeges változtatás, a beépített fájlkezelőt érinti. Végre-valahára bekerült a többfüles böngészés is az opciók közé, így már majdnem Total Commander stílusban nyomulhatunk, persze eltekintve a 2 ablaktól. Mindenképpen piros pont, sokszor hiányoltam már eddig is.

A következő újítással a fejlesztők egy sokszor végrehajtott lépés végrehajtásától kímélnek meg minket, ez pedig a synaptic csomagkezelőben való keresés. Nem kell rákattintanunk a "Keresés" gombra, hogy az előugró ablakba beírhassuk keresésünk tárgyát, hanem ezt rögtön megtehetjük egy gyorskeresővel.


Ezen újdonságok és tulajdonságok áttekintése után jogosan merül fel a kérdés: megéri váltani?

Nos, erre nem lehet globális választ adni, olyat ami mindenkinek megfelelő lenne, ugyanis mindenkinek mások az igényei. De figyelembe kell vennünk az előnyöket és hátrányokat.
Én azt mondnom, hogy sok kényelmi funkció került beépítésre az új Ubiba (köztük a szélesebb körű hardver-támogatás), ami még inkább vonzóbbá teszi a rendszert azoknak, akik nem szeretik túlbonyolítani számítógépes életüket, és mivel az Upgrade/Frissítés folyamata is automatizált és egyszerű, ezért asztali gépek számára én ajánlanám az Ubuntu Intrepid Ibex verzióját, persze csak akkor, ha minden program amit használunk tökéletesen működik az új rendszer alatt is (valószínüleg minden működni fog, de sosem lehet tudni).
Azok számára akik szeretik, ha megszokott rendszerük továbbra is a megszokott marad, és nem akarnak egy új rendszerbe belebonyolódni, akármennyire logikus és minimális is a változás, azoknak még így is jó választás a Hardy, de aki megteheti, frissítsen az új rendszerre.


Tovább a teljes cikkre....

Tánctörténelem

Nemrég találátam rá erre a gyöngyszemre, érdemes megnézni.

Judson Laipply amerikai komikus hat perces tánctörténeti remekét eddig csak a Youtube-on 103 milliószor nézték meg.
Érdemes tehát megnézni, feldobja a napodat:)



Tovább a teljes cikkre....

LiveDosGames - egy szelet a múltból

Alig látszottam ki a földből olyan fiatal voltam, amikor már lenyűgöztek a monitoron mozgó pixelhalmazok. És itt kezdődött a vesztem, egy nagy szerelem. :)
Emlékszem gyerekként micsoda kihívásnak és milyen elképesztő dolognak tartottam egynéhány játékot, órák tucatjait töltve az adott univerzumban, egészen magaménak érezve azt.
Abban az időben amikor nem a játék grafikája, hanem inkább a játékmenet, az alapötlet és a kreativitás volt egy jó játék ismérve.


Erre mindig öröm visszaemlékezni, hiszen múltunk ismerete nélkül, nem ismerhetjük jövőnket sem. Ezért is dobbant nagyot a szívem, amikor megtaláltam a hasonló jelmondattal fémjelezett LiveDosGames weboldalát, és realizáltam, hogy a kedvenc DOS játékaim visszatértek!




A mostani palettán 74 játék található meg, köztük jónéhány örök klasszikus nagyágyúval, mint pld. a Stunts, Dyna Blaster, Prince of Persia, Duke Nukem 3D, Lemmings, Another World vagy a Warcraft 1 és 2 és így tovább... A játékok egy csomagban tölthetők le, egyelőre CD méretben, de a fejlesztő srácok nem vetik el a DVD lehetőségét sem, ahogyan egyre több játék gyűlik össze a számítógép (h)őskorából. Mindegyik játék DOS alapú és a DosBox Emulátor segítségével jutnak el képernyőnkre. Az optimalizálást a srácok már megoldották, így nekünk már nem kell bajlódnunk ezzel, elég csak a játékra koncentrálni. A csomag érdekessége, hogy egy Linux Live CD-n található, ami az XFCe ablakkezelőrendszert használja. Így elég berakni a lemezt a gépünkbe, bármilyen operációs rendszer legyen is rajta, és anélkül indithatjuk el a LiveCD-t és játszhatunk, hogy bármilyen módosítást is végrehajtanánk az alaprendszerünkön. A LiveCD természetesen bővíthető modulokkal, így akár komplexebb feladatok végrehajtására is képesek lehetünk, mint például irodai munka, csevegés és üzenetküldés (MSN és Skype), valamint médialejátszás és így tovább. A csomagban megtalálható böngészővel természetesen a web-re is kapcsolódhatunk, viszont ha ADSL-ről szeretnénk kapcsolatot létrehozni, akkor szükségünk lesz az oldalon elérhető ADSL modulra. A játék és egyéb teendőink végeztével mentéseinket elmenthetjük, majd a lemezt kivéve visszatérhetünk eredeti rendszerünkhöz.

A palettát a fejlesztők, - akik mellesleg diákok - folyamatosan fejlesztik és egy rövid regisztráció után megadják mindenkinek a lehetőséget, hogy aktív részt vállaljon a projektben, ötletekkel, hasznos tanácsokkal támogassa az előrehaladást, valamint ajánlhatunk új játékokat, amik még nincsenek a gyűjteményben. Ugyanis a választék egyre csak bővül, így lehetővé válik, hogy a kollekcióból ne maradhasson ki egy korszakalkotó játék sem. Magam is tettem néhány ajánlást a fejlesztők felé, és ha már az ajánlásoknál tartunk, ajánlom mindenkinek, hogy ajánljanak ők is mind játékokat mind segítséget, hogy kötelezően ajánlottnak tekinthessük az amúgy is erősen ajánlott LiveDosGames-t! ;)


A mostani verzió a 0.2.1-es verziószámot viseli, és az oldalon közzé tett információk alapján a következő kiadás a 0.3.0, 2008 december 22.-én jelenik meg még több játékkal. A LiveDosGames LiveCD GNU/GPL liszensz alatt áll.

Rendszerkövetelmények:
Minimum követelmény:
- Intel 1 GHZ or same AMD processzor
- 256 MB RAM
- CD-rom olvasó
- 1024x768 felbontás
- Videókártya 16 MB RAM -al

Ajánlott követelmény:
- 2 GHZ Intel processzor
- 512 MB RAM
- USB port vagy CD-rom olvasó
- Gyors internetkapcsolat (legalább 1MB/s a gyors modulaktiváláshoz)
- Merevlemez, Pendrive vagy más hordozható eszközök a mentett állásokhoz
- Videókártya 64 MB RAM -al

Merevlemez egyáltalán nem szükséges.


Tovább a teljes cikkre....

Ubuntu 8.10 megjelent

>> 2008. október 30.


Megjelent az Ubuntu várva várt legfrissebb kiadása, az Intrepid Ibex (8.10).
Ez a verzió nem LTS (Long Time Supported), mint a 8.04, de megéri letölteni és felrakni.
A holnapi nap folyamán MCkey képes teszttel és beszámolóval jelentkezik az új Ubunturól, tehát érdemes visszatérni :).

Letöltés lokálból, az oldal saját szerveréről:
Ubuntu 8.10 Intrepid Ibex (desktop editon, 32 bit)
Ubuntu 8.10 Intrepid Ibex (desktop edition, 64 bit)

Hivatalos letöltési oldal
Megrendelés a hivatalos oldalról CD formájában


Tovább a teljes cikkre....

Windows 7 - preBETA képek

>> 2008. október 29.

A Microsoft által rendezett PDC 2008-on (okt. 27-30) bemutatásra került többek között a Windows Vista utódja, a Windows 7. Letisztultabb kezelőfelület, érintőkijelző támogatás, gyorsabb müködést ígér a Microsoft. A kezelőfelület átalakul, a menü az Office 2007 menüjéhez lesz hasonló, a tálca szalagos elrendezésű lesz (nagyon hasonlít a SUSE Linux megoldására:)). Az oldalsáv átalakul, ezentúl bárhová rakhatjuk a widgeteket(eddig is lehetet). A rendezvényen résztvevőknek a Microsoft kiosztja a Windows 7 preBETA-ját, ez még nem lesz széles körben elérhető. A nagyközönség számára szánt Windows 7 BETA december közepén érkezik.

Képek:
És egy videó mükődés közben:



Tovább a teljes cikkre....

Virtuális gép készítése VMware Workstation 6.5 alatt

>> 2008. október 28.

Az alábbiakban leírom, hogyan is készíthetünk elő egy operációs rendszernek a virtuális gépet VMware Workstation 6.5 alatt (6.5-nél kisebb verziójú VMware-eknél előfordulhat hogy egyes lépések nem ugyanezek.) A VMware Playerrel (ami freeware, ingyenes) nem lehet virtuális gépet készíteni, csak a virtuális gépet lehet vele futtatni!

1. lépés: Válasszuk ki mit is szeretnénk. Lehetőségeink: "New Virtual Machine" (ezzel hozhatunk létre új Virtuális Gépet, az írás ezzel foglalkozik); "New Team" (új csapat létrehozása, amihez hozzáadhatunk Virtuális Gépeket); illetve az "Open Existing VM or Team" (Itt megnyithatunk egy már meglévő virtuális gépet, illetve Team-et).

2. lépés: Ha ráklikkeltünk a "New Virtual Machine" -ra, akkor kiválaszthatjuk milyen konfigurációt emuláljon a VMware. Ebben az esetben menjünk a Typical-ra, majd Next gomb.


3. lépés: 6.5 alatt lehetőség van egyből telepíteni, a Virtuális gép készítésénél, egy megadott meghajtóból, vagy ISO fájlból. De én a régi módszert ajánlom, ahol a telepítést a Virtuális gép elkészítése utánra hagyom. Tehát menjünk az "I will install the operating system later"-re majd a Next gombra.

4. lépés: Válasszuk ki milyen operációs rendszert (és annak melyik verzióját) szeretnénk telepíteni a Virtuális Gépre, persze ezt később akár módosíthatjuk is. Az operációs rendszerek listája elég hosszú, tehát nem panaszkodhatunk.


5. lépés: Adjunk nevet a Virtuális Gépnek(bármi lehet, amit szeretnél), és válasszuk ki hova mentse a VMware nekünk.

6. lépés: Adjuk meg mekkora méretet szánunk az operációs rendszernek, mekkora helyet foglalhat maximum a Virtuális Gép. Lehet a tárhely egybefüggő, illetve képes a program feldarabolni 2GB méretű fájlokba(ez akkor jöhet jól, ha van egy 2GB-s pendrive, és mondjuk foglal az Virtuális Gép 4 GB-t. Így 2x-re eltudjuk vinni egyik gépről a másikra.)

7. lépés: Immár készen vagyunk a Virtuális géppel, a VMware megjeleníti számunkra a fontosabb adatokat. Ha nem szeretnénk testreszabni a memóriahasználatot, illetve egyéb dolgokat, akkor Finish gomb, ha igen (én ezt is leírom, mert fontosnak tartom), akkor Customize Hardware... gomb.

Hardver testreszabása:

RAM(memória): megadhatjuk a Memory-nál, hogy mennyi RAM-ot használhat maximum a Virtuális Oprendszer. Az ajánlott 512MB, de ha több RAM-mal rendelkezünk, akkor ízlés szerint állíthatjuk.(Max méret XP alatt a teljes RAM mennyiség mínusz 256MB RAM, tehát 2 GB esetén 1,75GB)

CD/DVD meghajtók: Beállíthatjuk melyik meghajtókat láthatja a Virtuális Oprendszer. Ha akarjuk semelyiket nem látja, vagy akár mindegyiket (Akkor ha több mint 1 meghajtóval rendelkezünk, az Add gombbal hozzáadhatunk még meghajtókat.). Továbbá ha azt szeretnénk, hogy egy ISO fájlt lásson meghajtónak, erre is lehetőség van. Ez esetben a "Use ISO image file:" -hoz tallózuk be az ISO fájlt.

Floppy meghajtók: Ugyanúgy kell testreszabni mint a CD/DVD meghatjókat.

Hálózati adapter: Megadhatjuk hogy a Virtuális Oprendszerrel tudjunk-e hálózatra kapcsolódni. Ha igen, akkor lehetőség van Bridged, NAT, Host-only, illetve egyénileg definiált hálózatra is.

USB eszközök: Itt lehet beállítani, ha akarjuk hogy használja az USB portokat. Az USB port sebességét(Akarjuk-e hogy USB 2.0 sebességű legyen, 480 Mbit/sec elméleti maximum), automatikus csatlakozását, illetve az USB portra csatlakozott eszközöket megjelenítse-e.

Hangkártya: Ha több hangkártyával rendelkeznénk itt adhatjuk meg melyiken is halljuk a Virtuális Oprendszer hangjait, illetve akarjuk-e hogy lásson hangkártyát a VO.

Monitor: Monitor beállításait szabhatjuk testre, illetve a 6.5 nagy újdonsága, hogy már grafikus felületen is beállíthatjuk hogy használjon a VO hardveres DirectX 9.0c gyorsítást(eddig is lehetőség volt rá, de ahhoz fájlt kellett módosítani).

CPU(Processzor): A processzora vonatkozó beállításokat hozhatjuk meg. Ha több processzormaggal rendelkezünk, akkor megadhatjuk hogy hány magot használhasson a VO. Illetve ha rendelkezünk megfelelő processzorral, ami képes hardveres Virtualizációra, akkor azt is beállíthatjuk. Ez jelentés sebességnövekedést okozhat a hardveres virtualizáció nélküli processzorokhoz képest. Az Intelnél ez az Intel® Virtualization Technology (Intel® VT), az AMD-nél ezt AMD Virtualization™ (AMD-V™) -nek hívják. Nem minden CPU rendelkezik ezzel, érdemes megnézni a gyártó honlapján hogy a jelenlegi processzorunk rendelkezik-e ezzel a képességgel.

Ennyi lett volna a VMware Workstation 6.5 alatt Virtuális gép készítése, remélem sokak számára hasznos lesz ezen írás.

VMware hivatalos oldal, illetve a VMware Workstation 6.5 beszerzése (TRIAL!), vagy ha rendelkezünk kész Virtuális géppel, akkor a VMware Playerrel futtathatjuk azt(FREE, azaz INGYENES).


Tovább a teljes cikkre....

Ballmer és néhány érdekesség

Legelőször is érdemes elolvasni ezt a cikket.


Nekem már akkor volt egy olyan érzésem, hogy a Vista rövid pályafutást fog magának tudni, amikor szerintem idejekorán bejelentették a Windows 7-et. Én úgy gondoltam, hogy a Microsoft teljes mellszélességgel kiáll a Vista mellett és folyamatos támogatással kiaknázzák az op.rendszer minden lehetőségét, míg piaci többségben nem lesz. Ehelyett... még jó, hogy én nem vettem meg.

Más: aki az előző dologról beszélt a fenti cikkben, a mindenki által ismert Steve Ballmer, a "kicsipuha" fiúk vezérigazgatója, igen érdekes képen tűnt fel. A kép nem új, hozzám most jutott el, és nem tudtam szemet hunyni a furán felvett Logitech Internet Headset felett, mivel én is rendelkezem egy ilyen eszközzel, rögtön megakadt rajta a szemem.
Kivágott Microsoft felirat celluxal ráragasztva a monitorra, ezzel a fura fekvésű headsettel.
És íme, ahogyan a tervezők megálmodták, rendeltetésszerű helyzetben.

Hát igen, érdekes.


Tovább a teljes cikkre....

Cowon JetAudio médialejátszó

Szép jó napot Bloglakók!
Ezen cikkünk tárgya egy médialejátszó, aminek a zenelejátszási képességei különösen erősek, a méltán híres Cowon cég zenelejátszója ez, a JetAudio. A program érdekessége, hogy szinte mindent tud, amit egy médialejátszótól elvárhatnánk, és képes a 32 bit-es hanglejátszásra, a megszokott 16 bit helyett, jelentős teljesítményjavulást hozva ezzel a hangminőségben.
A program sajnos csak windows-ra érhető el, bár vannak megoldások, hogy linux alatt is futtatható legyen.


A program letöltése az első lépés, innentől dönthetünk, hogy melyik úton indulunk el, a Win-es úton, vagy a linux-os úton.


WIN verzió:
A program letöltése után szimplán telepítjük azt, előszőr értelemszerűen a programot magát, aztán a nyelvi fájlt. A JetAudio két formában létezik, az ingyenes, egyszerű lejátszó formában "Basic" néven, és a prémium "Plus" néven. A különbségek táblázatban itt. Mindenki döntse el a maga igényeinek megfelelően melyiket választja, de az igazi előnye ennek a programnak a PLUS verzióban van. Nos, ezt vagy megvesszük, vagy "megvesszük", a döntés a miénk. Amint ezzel megvagyunk, kezdjük el a telepítést. Útközben válasszuk ki azon fájlokat, amiket alapértelmezetten hozzá szeretnénk rendelni a programhoz, vagyis szeretnénk ha a jetAudio nyitná meg őket kattintásunkra.
A telepítés után, érdemes rögtön felrakni a magyar nyelvi csomagot és csak azután állni neki a beállítgatásnak. Természetesen akik nem akarják felrakni a nyelvi csomagot, mert nekik jó az angol is, akkor azok megspóróltak egy lépést.
Miután a nyelvi fájlok is felkúsztak, inditsuk el a programot, majd a kinézetet alakítsuk kedvünk szerint.
Miután ezzel készen vagyunk, jöhetnek a beállítások. Mivel ezek magyar nyelven vannak, nagyon nem fogom részletezni őket, egy pár lényeges dolgot kiemelek, ez a 32 bit-es hangra váltás és a BBE MP valamint a BBE ViVA hangeffektus. Ezeket mindenképp érdemes bekapcsolni.
Érdemes egy kis időt eltölteni a beállításokkal, megnézni mi mire jó, megtalálni a számunkra leg megfelelőbbet. Ha mindezekkel készen vagyunk, nincs más hátra, mint hátradőlni és zenét hallgatni... :)




Linux verzió:
Itt már van egy kis csavar. Gyárilag nem támogatott a JetAudio linux alatti futása, így emulációhoz kell nyúlnunk. A legismertebb és a legjobban működő Linux emulátor a WINE. Könnyedén telepíthetjük a Synaptic csomagkezelőből, logikusan "wine" név alatt fogjuk megtalálni a keresés után. Aki jobban szereti a grafikus felhasználói felületet (x-elgetős módszer), annak a Hozzáadás/eltávolítás menüre kell kattintania az Alkalmazások alatt, majd a kereséshez beírni, hogy "wine", x-elni és enter.
Miután fent van a WINE a gépünkön, menjünk a "Configure WINE menüpontra" amit az Alkalmazások/Wine elérési úton találhatunk meg. Ha előjön az ablak, akkor adjuk hozzá az install fájlokat, amiket letöltöttünk. A JetAudio installját és a magyar nyelvi pack-ot, majd mindegyikhez állítsuk be, hogy XP-n szeretnénk futtatni.
Ezek után hagyjuk jóvá változtatásaink, majd lépjünk ki innen, és keressük meg a most betallózott fájljainkat. Ezekre "jobb gomb/Megnyitás ezzel: Wine Windows Program Loader".
Innentől szokásos WIN stílusban csináljuk végig az installálást.
A telepítési útvonal maradhat a c:/program files, a wine majd mindent elintéz helyettünk.
Majd várjunk türelmesen amíg a telepítési csík végigmegy a kijelölt pályáján.
Ha készen vagyunk, jöhet az upgrade csomag ha ilyen is van az általunk letöltött verzióban. Különös magyarázatra ez nem szorul, ugyanígy kell tennünk mindent, ahogy az előző telepítésnél, csak itt elérési útnak azt kell megadni, ahová az imént a jetAudio-t telepítettük.
A nyelvi csomag telepítése dettó. Értelemszerűen követjük az utasításokat (next, agree).
Elérési út magától megvan, változtatnunk sem kell. És a Telepítés gombra kattintva láss csodát, nincs már mit telepítenünk, indithatjuk a programot.
Innentől a program magyarul fog hozzánk szólni, szóval a beállításokat ugyanúgy böngésszük át, mint WIN-es társaink és ne feledjük bekapcsolni azokat a funkciókat, amiket már ott ajánlottam.

És most jöhet el az a pillanat, amikor a WIN-es haverokkal együtt a Linuxosoknak sincs más hátra, mint hátradőlni és zenét hallgatni... :)

{akinek kérdése van, megakadt, esetleg észrevétele, bármi egyéb, az jelezze hozzászólásként és segítünk vagy korrigálunk}


Tovább a teljes cikkre....

Kapcsolat

In4Sane™ Blog © 2013 - http://i4s.hu

Ha kérdésed, problémád, vagy egyéb észrevételed akadna, akkor írj bátran oldalunk email címére, és amint tudunk válaszolunk.

Jelentkezés

Az i4s csapat folyamatosan várja vállalkozó kedvű BLOGGERek jelentkezését az oldal e-mail címén. Ha csak egy kicsit is érdekel a lehetőség, ne habozz, küldj nekünk üzenetet és mi tájékoztatunk a követelményekről és az egyéb részletekről.

i4s infó

Ha a főoldal nem működne, vagy egyéb háttérinformációkra vagy kíváncsi, látogasd meg Twitter csatornánkat az i4s Twitter linkre kattintva. Oldalunkat "lájkolhatod" Facebook-on, valamint "+-olhatod" a Google Plus-on is.
Az oldalon közölt screencastok, illetve videók megtekinthetőek az oldal YouTube csatornáján: i4s YouTube.
A közelgő fontos eseményekre az i4s naptárjából készülhetsz fel.

  © Webnolia - Blogger --> i4s.hu - In4Sane™ Blog © 2008-2015

Vissza a lap TETEJÉRE