Ha konzolt vennél, milyet választanál? - A szavazás végeredménye

>> 2008. december 31.

Üdvözlet Mindenkinek!

Legutóbbi szavazásunk végeredményét teszem most közre, melyben találhatunk egy pár érdekes adatot is.
Oldalunk látogatói, mondhatni szembementek a világ legnépszerűbb konzoljával a Nintendo Wii-vel és még a Kínai sárgakazettás gépbe is többen ruháznának be, mint az LCD-tv gyilkos Nintendo kreálmányba.
Meglepetésre győzött a Playstation 3, ami Magyarországon egyelőre hátrányban van az árban verhetetlen Xbox 360-as (Arcade) társánál. Bár mivel a kérdés feltételes módban volt feltéve, úgymond a vágyakat térképeztük fel vele, így bizony előfordulhatott olyan eset is amikor PS3-at választanánk, de csak Xbox 360-ra van pénzünk.
A Playstation 2, az előző generáció tagja, már érthetően nem kelti fel annyi ember figyelmét, főleg azért nem, mert egy kicsit több beruházással már egy új generációs Xbox-ot vehetünk, ami meg is látszik a szavazatokon.
Érzésem szerint egy kis árcsökkentés jót tenne a PS2 amúgy is elsöprő népszerűségének, és még akkor is számításba vennénk, ha új konzolt akarunk vásárolni.

Mindenesetre jelen szavazásunk nem vehető alapul úgy, mint az átlag véleménye, hiszen oldalunkra látogatók közül érthetően többen vannak akik PS3-at vennének, hiszen témáink közt ez a konzol található meg a felsoroltak közül. \bár elgondoldva az eredményeken, lehet felvesszük még a Kínai sárgakazettásat is :) \
Mivel a másik fő témánk a Windows, így nem meglepetésre az Xbox 360 is jól szerepelt összességében azok között akik inkább megmaradnának a Microsoft által már kitaposott ösvényen.

Köszönjük Mindenkinek aki szavazott!



Tovább a teljes cikkre....

Windows 7 - 3 build tesztje

>> 2008. december 28.

Megjelent a napokban a 7000-es build, amit már sokan az első nyílt BETA-ként emlegetnek. Eme remek alkalomból le is futtattam a szokásos teszteket az új verzión is, hogy átfogóbb képet kapjak a rendszer teljesítményéről. Most az eredmények külön leírását nem teszem meg (7000-es esetén), csak és kizárólag a 3 build (mindegyik a 32 bites változat) összehasonlítása lesz a téma. Akkor nézzük is mire jutottam.

A tesztrendszer a régi, de újra leírom:

Acer Aspire 5315:

CPU: Core 2 Duo T7100 1,8Ghz 2MB L2 cache 800Mhz FSB
RAM: 2x1GB 667Mhz
VGA: Intel X3100
HDD: SAMSUNG 200GB 7200RPM 16MB
CHIPSET: INTEL GL960(965)

Elsőnek nézzük meg a Windows 7 RAM használatát:


Bekapcsolás után, megvárva a 0%-os CPU használatot a fenti eredmények születtek: a 7000-es build 113MB RAM-mal többet fogyaszt mint a 6956-os, de még így is 178MB-al kevesebbet mint a 6801-es.

Általános használat során a legújabb build eredménye majdnem megegyezik a 6956-os eredményével. A 6801 használja a legtöbb RAM-ot. Most akkor nézzük a Windows 7 élményindexében nyújtott teljesítményeket:


Az eredmények az előző buildhez képest nem változtak, így nem fűznék hozzá kommentárt.
Következzen a SuperPI 1.5-ös verziójában elért eredmények.


Ezeken se láthatunk igazán nagy változásokat, mindhárom build teljesítménye közel azonos, a legnagyobb eltérés a 2Millió tizedes tesztnél van. Itt a leggyorsabb a 6956-os, utána jön a 6801-es, majd a végén a 7000-es build jön.
A WinRAR beépített benchmarkjában már annál nagyobb eltérést találunk:


Igen, tényleg 200KB/s-el lassabb az új build az elődökhöz képest. És itt a legnagyobb a legjobb. Én valami bugot gyanítok, mert a kicsomagolásnál hozta a 6956-os sebességét:


A szokásos 349MB-os, darabolt fájlnál ugyanúgy szerepelt mint a 6956-os.
Jöjjenek a HD Tune Pro 3.0 alatt elért eredmények:



A legnagyobb javulást a Minimumnál láthatjuk, hiszen majdnem 8MB/s-el gyorsabb a 6956-nál, és 12MB/s-el a 6801-nél. A többi ponton azonos az eredmény a 6956-al.


A file benchmarknál a 7000-es szépen szerepel, előrelépések történtek az előző buildekhez képest.
Végül jöjjön az utolsó program, amivel teszteltem az oprendszereket, a közkedvelt Everest (Ultimate 4.5) program.




A memória teszteknél, és a szintetikus teszteknél sincs eltérés az előző buildhez képest, hibahatáron belül vannak az eredmények, kivéve a CPU ZLib-nél, ahol a 7000-es 430 ponttal marad le a 6956-tól.
Végül következzen egy 720p-s HD film lejátszása alatt keletkező erőforrás használtság összehasonlítása.


Kevesebb RAM-mal éri be mint az elődök, a CPU használat azonos.

A 7000-es build elviekben a januári hónap során megjelenő publikus BETA, tehát a nagyközönség számára is elérhető lesz. Teljesítményben szépen haladunk előre a legelső buildhoz képest, de még közel sem vagyunk a végén. Jönnek majd a jól optimalizált driverek, amik jelentős teljesítmény növekedést okozhatnak az új OS-nél. Reméljük a legjobbakat, a következő build megjelenésekor ismét folytatom a tesztsorozatot, illetve ha megjelenik a publikus BETA, akkor beszáll a ringbe a 64 bites változat is. Magát a rendszert gyorsabbnak érzem mint az előzőeket, de mint a teszt is, ez is saját vélemény. És akkor végül a tesztek képekben:










Tovább a teljes cikkre....

Torrenten elérhető a Windows 7 build 7000

>> 2008. december 27.

A legújabb build ismét kiszivárgott az internetre, hála pár lelkes teszternek. A letöltési linkek alább megtalálhatóak:
Letöltési linkek (mindegyik torrent fájlt eredményez):

Link 1
Link 2
Link 3
Link 3

Vagy letöltés Rapidshare-ról


Tovább a teljes cikkre....

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánunk!

>> 2008. december 24.

Áldott és Békés Karácsonyt kívánunk Mindenkinek oldalunk első Karácsonyán!
Jézus globális szülinapi party-ja reméljük mindenkinek elhozza a várva várt meghitt és szeretetteljes pillanatokat a családban, és talán egy kis időre segít ráébredni az embereknek azokra a dolgokra, amik igazán fontosak az életben.

Ez úton is szeretnénk megragadni az alkalmat, hogy megköszönjük Nektek az ezidáig nyújtott támogatást és azt, hogy olvastatok minket. Nekünk ez volt a Karácsonyi ajándék tőletek. Köszönjük!

az i4s csapat



Tovább a teljes cikkre....

openSUSE 11.1 megjelent

>> 2008. december 18.

Megjelent a nyílt forráskódú openSUSE Linux legújabb verziója, számszerint a 11.1. Letöltés alant, és egy rövid ismertető az openSUSE-ról.
"A SUSE az egyik legelterjedtebb Linux-disztribúció, amelyet Németországban készítenek. A cég a Novell tulajdona. A SUSE az egyik alapító tagja a Desktop Linux Consortiumnak. A 10.2 Alpha változattól az operációs rendszer hivatalos neve openSUSE, ami egyben a Novell által vezetett nyílt közösségi fejlesztést is takarja.

Napjainkban a SUSE-t termékcsaláddá bővítették. A SUSE Linux Enterprise Server (SLES) és a SUSE Linux Enterprise Desktop (SLED) a Novell openSUSE-ra épülő két legfontosabb kereskedelmi terméke. - Wikipedia bejegyzése az openSUSE-ról"



Tovább a teljes cikkre....

Windows 7 - Beépített tűzfal

A Windows 7 egyik legfontosabb biztonsági eleme a beépített tűzfal. Ennek a programnak a funkcióit mutatom most be.

A Windows tűzfalat a Start menü, Firewall beírásával érem el. Itt a legfontosabb dolgokat tudhatjuk meg, ez a hétköznapi felhasználónak tökéletesen elég. De ha szeretnél többet megtudni a tűzfal állapotáról, illetve a tűzfalat mégjobban beállítani, akkor a te menüd a Windows Firewall with Advanced Security.
A Windows Firewall with Advanced Security programot megnyitva az alábbi kép tárul elénk:

Itt egy kis jelmagyarázat fogad minket, hogy melyik jel mit jelent az adott környezetben. Lehetőség van a nyitóképernyő jobb oldali menüjében exportálni a tűzfal beállításait, illetve importálni egy létező fájlból. Továbbá lehetőség van még Visszaállítani az eredeti beállításokat, hogyha véletlen elkonfigurálnánk, illetve a hibákat diagnosztizálni, majd kijavítani automatikusan. A nézetet is itt állíthatjuk be. A bal oldali menüben a bejövő programok szabályait, illetve a kimenő programok szabályait tudjuk elérni. Továbbá lehetőség van még itt a forgalom monitorozására is. Elsőként nézzük meg a bejövő programok szabályai opciót:

Láthatjuk a megjelenő ablakban a program nevét, melyik csoporthoz tartozik, milyen a profilja (Domain, Private, Public), engedélyezve van-e vagy nem az adott programra a szabály, hol helyezkedik el a program maga fizikailag, milyen protokollt használ(TCP,UDP, stb...), melyik porton kommunikál. Ha rákattintunk egy programra nevére, akkor az ahhoz tartozó beállításokat tudjuk módosítani a jobb oldali Properties gombbal(illetve le is tudjuk tiltani az adott szabályt a programhoz kapcsolódóan, vagy a magát a szabályt tudjuk törölni):

A kimenő programok szabályai-nak a beállítása ugyanúgy történik mint a bemenőnél.

Ha új szabályt akarunk létrehozni, akkor először kattintsunk a bemenő szabályokra, vagy a kimenőre, attól függ hol akarunk új szabályt létrehozni. Majd a jobb oldali menüből válasszuk ki a New Rule... opciót.
A megjelenő ablakban tudjuk meghatározni, hogy mire vonatkozzon az új szabály. Ez lehet egy program, egy port, egy előre definiált, illetve teljesen egyedi is. Én egy programra szeretnék új szabályt hozni, ezért kiválasztom a Program lehetőséget, majd a Next > gombra kattintok.

Ez a szabály vonatkozhat minden programra, illetve egy általunk kiválasztott programra is. Ha mi csak egy bizonyos programra szeretnénk szabályt létrehozni, akkor tallózzuk be a program-ot(általában az .exe fájlt). Ha ez sikerült, akkor menjünk a Next > gombra.

A következőkben azt kell beállítanunk, hogy mi történjen, ha az adott program kapcsolódni akar. Engedélyezhetjük a programnak a kapcsolódást, letilthatjuk, vagy megadhatunk speciális paramétereket is adhatunk.
A következő lépésben azt kell megadni, mely kapcsolat esetén lépjen érvénybe a szabály(Domain hálózatba lépéskor, Privát hálózatba lépéskor, illetve Publikus hálózatba lépéskor).

Utolsó lépésben adjuk meg a Szabály nevét, illetve a szabály leírását.

A tűzfalat valós időben is monitorzhatjuk, hogy éppen milyen programok kommunikálnak. Ez azoknak lehet hasznos, akik még jobban finomítani akarják a védelmüket.

A tűfalat be is állíthatjuk a Properties menüpont alatt, a jobb oldali menüben.

Itt lehetőség van a tűzfalat kikapcsolni, a bemenő forgalmat vagy a kimenő forgalmat blokkolni, vagy a blokkolást feloldani, beállítani melyik hálózathoz szeretnénk kapcsolódni (ha több hálózat áll rendelkezésre, kiválaszthatjuk a legbiztonságosabbat számunkra). Továbbá lehetőség van egy log fájlba kinaplózni a tűzfalat.
Ennyi lett volna a Windows 7 beépített tűzfalának bemutatása, ami elég jó alternatíva az otthoni gép védelmére. Kikapcsolni nem érdemes, jól konfigurálható, könnyen használható. Remélem sokak érdeklődését felkeltettem eme írással.


Tovább a teljes cikkre....

Ha Batman és Superman találkozna (videó)

>> 2008. december 17.

A sötét lovag után ránk fér egy kis lazítás, a következő videó egy humoros paródia Superman közreműködésével...megnézése erősen ajánlott. :)



Tovább a teljes cikkre....

Ha számítógép, akkor csakis... - A szavazás végeredménye


A szavazás eredménye a Notebook-ok győzelmét hozta, bár csak 2%-al nyert. A Tablet PC is kapott szavazatott, viszont a Netbook nem. Ez eléggé meglepő volt számomra, mivel mostanában elég nagy a felhajtás a Netbook-ok körül. Lassan de biztosan haladunk az Asztali PC leváltásához, mivel még pár évvel ezelőtt nem ezek az eredmények születtek volna.


Tovább a teljes cikkre....

Urban Terror - taktikai FPS a javából

Egy esős délután ültem a gépem előtt, és azon gondolkoztam mit kéne most csinálni, mert elfogyott az összes megnézni való film... valamit kéne játszani, valami modern kori taktikai FPS-t, valami jót, valami Urban Terrort. :)


Az Urban Terror a Quake III motorjára épülő ingyenes belső nézetű lövöldözős játék. Érdekessége, hogy teljes egészében elérhető Windows, Linux és OS X operációs rendszerre is, valamint játszható a már meglévő Quake III Arena kiegészítéseként is...


A játékot sajnos csak hálózaban lehet (egyelőre) játszani, vagyis vagy Interneten vagy LAN-on. Így megtörténhet velünk, hogy ha nincs internetelérésünk éppen egy utazás alakalmával, akkor bizony nem fogunk urbánterrorizálni.

Linuxon nagyon fel tudja dobni az embert, hiszen ott ritka az ilyen típusú játék.


A játékmenet nagyban hasonlít a Counter Strike-ra, de mégis sokban különbözik. A kezdésnél itt is ki kell választani a gyilkolóeszközöket, speciális extrákat (lézercélzó, ami növeli a pontosságot; hangtompító, ami csökkenti a szórást, így elősegíti a pontos sorozatok leadását; golyóálló-mellény, ami növeli a védelmet, viszont csökkenti a gyorsaságot... stb), amik mind aktívan kihatnak a játék menetére. Itt nincsen a CS-ben megszokott szokásos bombalerakós-hatástalanítós játékmód, hanem inkább a hagyományos verziókat fedezhetjük fel, úgy mint a TDM és a CTF... stb, de a lényeg ugyanaz.


Egy pár játékelem, amik növelik a realitást, ha pédául meglőnek, és nem látod el a sebeidet (nem kell bonyolult dologra gondolni, elég szimplán megnyomni a Q gombot, viszont ilyenkor védtelenek leszünk akármilyen támadással szemben kb. 4 másodpercig), akkor szépen lassan elvérzel és a frag, annak a játékosnak megy, akitől a találatot kaptad.
A másik, hogy ha leugrasz egy háztetőröl, akkor természetesen csökken az életerőd földet éréskor, mint akármilyen más játékban, de itt ráadásként a sebességed is, mivel a lábadra estél, így nem tudsz majd olyan gyorsan menni mint a többiek. A tested fel van osztva zónákra, amiket ha eltalálnak, akkor bizonyos hátrányokat fogsz szenvedni...mint a való életben. :)


Összességében érdemes, ha nem kötelező, kipróbálni a játékot, csak vigyázni kell vele, mert nagyon addiktív tud lenni, ha egyszer elkezded, nagyon bele lehet lendülni. :)


Telepítési útmutató:

Windows-os telepítésnél kattintsunk duplán a letöltött .exe fájlra, és kövessük a megjelenő utasításokat. (Win Vista esetében az alapértelmezett telepítési útvonalat lehetőleg változtassuk meg valami másra, mint a Program Files).

Linux vagy Mac esetében tömörítsük ki a .zip fájlt valahová, majd a tömörített fájlok közül válasszuk ki: Mac-nél: ioUrbanTerror.app nevű fájlt, Linux 32bites verziónál: ioUrbanTerror.i386 nevű fájlt, Linux 64bites verziónál: ioUrbanTerror.x86_64 nevű fájlt és indítsuk el. Ha gondoljuk parancsikont is létrehozhatunk ezen fájlok valamelyikére mutatva az Asztalunkon.



Mindenkinek kellemes lövöldözést!


Tovább a teljes cikkre....

Elérhető az MSN legújabb BETA-ja, immár magyar nyelven

>> 2008. december 16.

A Microsoft azonnali üzenetküldő programja, a Messenger 2009 elérhető a Windows Live programcsomag részeként, bár még BETA állapotú. Letöltés az alábbi linkről lehetséges.



Mivel még BETA állapotú, így nem ajánlott éles rendszeren való használata.
Letöltés ITT(Windows Live Messenger 2009 build: 14.0.8050.1202) .


Tovább a teljes cikkre....

Win7 6956 vs. XP SP3 vs. Vista vs. Vista SP1

>> 2008. december 13.

Összeeresztette egymással Adrian Kingsley-Hughes a Windows 7-es 6956 build-ját, az XP SP3-mat, a Vista szervíz csomag nélküli változatát, illetve az SP1-el felvértezett változatott. Az eredményeket alább tekinthetitek meg, igen szépen szerepel a Win7-es.

Maga a tesztrendszer az alábbi komponensekből épült fel:

* Phenom 9700 quad-core processor
* ATI Radeon 3850 graphics card with 256MB RAM
* ASUS M3A32-MVP Deluxe motherboard
* 2GB (2 x 1GB) Corsair Dominator CM2X1024-8500C5D RAM
* Western Digital Raptor 10,000RPM 150GB primary hard drive
* Western Digital Caviar 7,200RPM 500GB secondary hard drive

És akkor a teszteredmények:






Forrás: Adrian Kingsley-Hughes


Tovább a teljes cikkre....

Kapcsolat

In4Sane™ Blog © 2013 - http://i4s.hu

Ha kérdésed, problémád, vagy egyéb észrevételed akadna, akkor írj bátran oldalunk email címére, és amint tudunk válaszolunk.

Jelentkezés

Az i4s csapat folyamatosan várja vállalkozó kedvű BLOGGERek jelentkezését az oldal e-mail címén. Ha csak egy kicsit is érdekel a lehetőség, ne habozz, küldj nekünk üzenetet és mi tájékoztatunk a követelményekről és az egyéb részletekről.

i4s infó

Ha a főoldal nem működne, vagy egyéb háttérinformációkra vagy kíváncsi, látogasd meg Twitter csatornánkat az i4s Twitter linkre kattintva. Oldalunkat "lájkolhatod" Facebook-on, valamint "+-olhatod" a Google Plus-on is.
Az oldalon közölt screencastok, illetve videók megtekinthetőek az oldal YouTube csatornáján: i4s YouTube.
A közelgő fontos eseményekre az i4s naptárjából készülhetsz fel.

  © Webnolia - Blogger --> i4s.hu - In4Sane™ Blog © 2008-2015

Vissza a lap TETEJÉRE