Megjelent a Windows 7
>> 2009. október 22.
A mai napon veszi kezdetét a Windows 7 hosszú hadjárata, mely során az XP használók váltásra való ösztönzése, illetve a Vista bukásának feledtetése lesz a feladata. Ez reméljük maradéktalanul sikerül neki, mert egy igen jóra sikerült rendszerrel állunk szemben. A magyar nyelvű változat premierje hivatalosan 31.-e lesz.
A Windows 7-el szembeni elvárások magasak, mivel az előd Vista nem mondható éppen egy sikerszériának. Az új 7-es talán az XP-t használók körét is meggyőzi a váltásról, hiszen megannyi újítása révén tartja a tempót a mai kor elvárásaival (multitouch, fejlettebb hardverkezelés). Az árak a következőképpen alakulnak OEM esetében: Windows 7 Home Premium 31 990 Ft , Windows 7 Professional 39 990 Ft, Windows 7 Ultimate 52 890 Ft. A dobozos változatok ennél magasabb áron lesznek elérhetőek, akit érdekel az olvasson utána, hiszen Magyarországon jellemzően az OEM-ek iránt van nagy kereslet.
Reméljük hogy az oldalon közétett és a jövőben megjelenő Windows 7-hez kapcsolódó tippek, trükkök, leírások sokak számára hasznosnak bizonyulnak. A cikkek eléréséhez használjátok a keresőt, vagy a kategóriáknál a Windows kategóriát válasszátok. Az oldalon közétett tesztek segítségével még jobb képet kaphattok a megjelenő Windows 7-ről, ami reméljük segít a váltáson gondolkodóknak. Természetesen az élet továbbra sem áll meg, hiszen hamarosan érkeznek a Windows következő verziójáról az információk, melyekről a jövőben is megpróbálunk minél jobb tájékoztatást nyújtani.
8 megjegyzés:
Jeeee! :D
Na ezt is megértük, egy újabb op rendszer! :D
Az OEM változat telepíthetőségével mondhatni tisztában vagyok.
De a dobozos változatról nem igazán tudok e téren semmit! Nyilván azt is aktiválni kell telepítés után, de mégis mennyi gépre tehető fel? Számít e hogy telepítés aktiválás után, kicserélsz a gépeden valami fontosabb hardver elemet, pl: alaplap vagy cpu stb?
Imi
A dobozos változat esetén nincs megkötés hogy hány gépre teszed fel, de egyszerre csak 1 gépen lehet aktivált. Az OEM esetében viszont egy gép a limit. Ha alaplapot cserélsz, akkor veheted a következőt...
Ez a legjobb op system ami eddig megjelent!
DJ.Sound
Blue@X
..Az OEM esetében viszont egy gép a limit. Ha alaplapot cserélsz, akkor veheted a következőt...
Ezt a PC World oldalán találtam:
Az OEM változat megvásárlására és használatára vonatkozó szabályok:
1. A végfelhasználó legálisan megveheti a bontatlan OEM Windows változatot hardver nélkül is, erre a licencszerződés feljogosítja. Ekkor ő maga válik "rendszerépítővé", és így a saját számítógépére feltelepítheti az OEM Windowst.
2. A feltelepített OEM Windows a számítógép (pontosabban az alaplap) részévé válik, másik számítógépre később nem telepíthető. Korlátozva van az automatikus internetes aktiválás: figyelik, hogy hányszor kerül aktiválásra a termék, és azt is, hogy milyen időközönként. Természetesen megfelelő indokkal a Windows telefonon keresztül továbbra is aktiválható marad.
3. Az alaplapcsere után a konfiguráció új számítógépnek számít, minden más hardverelem szabadon cserélhető. Meghibásodás esetén a garancia idején belül természetesen az OEM Windows is legális marad, és telefonon keresztül aktiválható.
4. Az OEM Windowshoz a Microsoft nem nyújt telefonos technikai segítségnyújtást.
Mivel ez egy OEM termék, amelyet aktiválás után már nem lehet másik gépre telepíteni, javasoljuk, hogy különösen figyelmesen telepítse a szoftvert, és utána várjon néhány napot az aktiválással. Győződjön meg arról, hogy minden rendben fut, és csak azután aktiválja a terméket!
Szóval nem kell újat venni, csak valószínű hogy telefonon kell aktiváltatni! :)
A dobozossal kapcsolatban:
De mi van akkor ha 1 másik gépre is fel teszed? Nem engedi aktiválni?
Mert érzékeli hogy ez a windows 7 már aktiválva van egy másik gépen!
Elötte " deaktiválni" kell hogy ha teszem azt veszel 1 teljesen új gépet, akkor arra ha felteszed engedélyezze megint az aktiválást?
Imi
De azt vegyük hozzá, hogy ha alaplapcsere van, akkor megfelelő indokkal lehet csak aktiváltatni. És olyat nehéz mondani, de nem volt még tapasztalatom ezzel kapcsolatban.
A dobozosnál a Microsoft blogjáról tudok idézni: "You may uninstall the software and install it on another device for your use. You may not do so to share this license between devices."
Tehát első lépésben a már aktiváltat kell eltávolítani, és utána tudod másik gépen aktiválni.
"..Tehát első lépésben a már aktiváltat kell eltávolítani, és utána tudod másik gépen aktiválni."
Na de honnan tudja a Microsoft hogy az első gépről én eltávolítottam a windows 7 dobozos verzóját?
He?
Attól hogy mitom én le formatálom azt a hdd-t, attól még a Microsoft nincs tudatában hogy ez valójában meg történt, és engedélyezi az új gépen a telepítés után az aktiválást!
Vagy esetleg itt is mint az OEM esetében, ha új gépet vásárolsz, telefonon kell értesíteni a Microsoftot hogy el távolítottad a régi gépről a rendszert, legyen szíves engedni az új gépre telepített példány aktiválását engedélyezni?
Imi
Valószínűleg a telefonos móka lesz alaplapcsere (vagy másik gépre) miatt. Így utánaolvasva a dobozos verziót használók írásainak, úgy látszik hogy alaplapcserénél szól, és hívni kell az ügyfélszolgálatot.
Megjegyzés küldése