Windows Mobile 6.5 - képernyőképek
>> 2009. január 30.
Forrás: Neowin
Tovább a teljes cikkre....
Elöljáróban annyit, hogy ez nem egy átlagos film. Több szempontból is igen különleges, az abszurd kategória határait súrolva mutat be nekünk egy történetet, eredeti módon, eredeti rendezéssel.
trailer
A közönség nagyobb részének talán már túl eredeti, de aki ad neki egy esélyt, azt kárpótolhatják a kiváló színészi alakítások, a szerethető és esendő karakterek és maga a történet, valamint a kimondhatatlanul elvont és "nem egyszerű" humor, ami igazán egyedivé teszi a filmet.
Éppen ezért első látásra nem is biztos, hogy meg fogunk érteni minden poént, ezeket emészteni kell, de ha ez sikerül, akkor már biztos, hogy felejthetetlen lesz az egész.
az egyik legjobb jelenet :)
Mialatt néztem a filmet, nem tudtam eldönteni, hogy az adott jelenetet most tényleg komolyan gondolták, és, hogy tényleg komolyan végig kell néznem az első látásra "unalmas" részeket valósidőben végig mutatva?!
És mégis... végig kellett és jó volt, így utólag még vicces is. Ezen részek alatt is már kíváncsivá tettek, hogy milyen végkifejletet tudnak ebből kihozni, és közben ha észrevétlenül is, de magával ragadott a film hangulata.
és még egy...
Aki teheti, az egy abszurd pillanatában mindenképpen adjon egy esélyt a filmnek, nem fogja megbánni. Legrosszabb esetben pedig igen. :)
IMDB link
Magyar link (port.hu)
Biztos sokan tapasztaltátok már, hogyha kikapcsoljuk Win7 alatt az UAC-ot (Felhasználó Fiókok Felügyelete), akkor a Gadgetek nem hajlandóak elindulni. Ennek a problémának az orvoslására itt van egy kis leírás.
1. Nyisd meg a Registry Editor: Winlogo + R majd írd be : regedit.
2. Keresd meg a HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Sidebar\Settings helyet
3. Hozz létre egy új DWORD(duplaszó) típusú kulcsot, AllowElevatedProcess névvel
4. Az értékét állítsd 1-re.
5. Zárd be a Registry Editort. Indítsd újra a gépet, és már menni fognak a Gadgetek.
A Gadgetek:
Forrás: Christ123NT's Blog
E heti szavazásunk vége igen szorosra sikeredett, és meglepetésgyőzelemmel zárult.
Az utolsó pár napban a Call of Duty: World At War mögül lépett az első helyre az amúgy is nagy port kavaró GTA IV, így ez lett 2008 legjobb játéka az oldal látogatói szerint.
Mögötte a már említett Call of Duty: WaW, aminek egész heti elsősége számunkra is meglepő volt, tekintve, hogy más szavazásokon ezt a játékot meg sem említették.
A dobogó legalsó fokára az igen jól sikerült Race Driver:GRID léphetett, ami megérdemelte ezt a helyezést, bár egy hatalmas negtívuma a játéknak, amit én nagyon hiányoltam PS3-on, hogy nincs osztott-képernyős játékmód benne.
A negyedik hely holtverseny lett 3 résztvevő között: a Valve új multi-királya a Left 4 Dead, és még két sportjáték, a Pro Evolution Soccer 2009 és az NHL 09 között.
A szintén holtversenyes ötödik helyen ketten osztoztak, egy szintén második világháborús FPS a Brothers in Arms: Hell's Highway és egy Xbox klasszikus a Gears of War 2.
Hatodik helyre a World of Warcraft: Wrath of the Lich King című produkció érkezett be a FIFA 09-el karöltve. Oldalunk olvasói itt eldöntötték, hogy az idei PES-t jobban preferálják az aktuális (és különösen erős) FIFA-nál.
Hetedikként, mellbedobással a Tomb Raider: Underworld szakította át a célvonalat, természetesen most sem egyedül, hanem a Playstation 3-as kreatív bombasiker a LittleBigPlanet és a megunhatatlan sci-fi univerzumból érkező Star Wars: The Force Unleashed-el együtt.
Nyolcadik helyen pár cím még: Fallout 3, Spore, Prince of Persia (2008) (ami az igen jó kritikai fogadtatás és a megújult látványvilág ellenére sem tudta lenyűgözni olvasóinkat).
Kilencedik hely: Mortal Kombat vs. DC Universe, Mirror's Edge, Fable II.
A tizedik hely a futottak még kategória. Ide érkezett a Metal Gear Solid 4 Guns Of The Patriot, Resistance 2, egytől egyig a PS3 húzócímei, amik érdekes módon az utolsó helyre tudtak csak befutni. Ez betudható annak, hogy a PS3 még nem elég elterjedt a magas ára miatt, vagy annak, hogy egyszerűen nem vonzzák olvasóink érdeklődését. :)
Érdekességképpen megemlíteném, hogy 45 szavazó összesen 129 szavazatot adott le, mivel egy szavazó több játékra is leadhatta a voksát. Ebből következően elmondhatjuk, hogy minden szavazónk, majdnem 3 (2,86) játékot jelölt meg, így élt a több válasz lehetőséggel.
Nemrégiben játszadoztam a VirtualBox beállításaival, mivel egy új gépre kellett azt telepítenem. Egy kérdéssel kapcsolatban meg kellett néznem valamit a neten, és realizálnom kellett, hogy bizony egészen sok fórumtéma forog a VirtualBox beállításának és telepítésének problémája körül.
Ezért is szeretnék közzé tenni, egy leírást, ahonnan majdnem mindent megtudhattok a VirtualBox beállításával kapcsolatban, képekkel illusztrálva. (az oldalon Ubuntu 8.04 Hardy-val próbálkoztak, de ugyanúgy működik minden 8.10 Intrepid-el is)
A leírást annyival egészíteném ki, hogy a VirtualBox programot elérhetjük a Synaptic csomagkezelőből is, nem kell feltétlen az ott részletezett weboldalról letölteni.
Egy hazai (i4s) írás arról, hogy mire is jó a VirtualBox, és maga a Virtualizáció, ez is erősen ajánlott, főleg azoknak, akik most ismerkednek a témával.
Sok sikert a beállításokhoz!
(kérdés esetén --> hozzászólás)
Linkek:
VirtualBox weboldala
VirtualBox wikipedia (angol)
VirtualBox beállítása és telepítése - a fentebb linkelt oldal újra
valamint
http://i4s.hu/2008/10/virtualizci.html
Akit zavar a tálca feletti vízjel, illetve a Send Feedback gomb az ablakok szélén, az az alábbi fájlokkal tudja eltüntetni.
Futtasd le a tömörített fájl tartalmát, majd indítsd újra a gépet.
Letöltés
A tálca feletti vízjel eltüntetése:
Indítsd el a Remove7Watermark.exe fájlt rendszergazdai módban, várd meg míg végez. Ha végeztél, akkor indítsd újra a gépet.
Letöltés
A fájlok tesztelve, 32bites Windows 7 BETA alatt tökéletesen működtek.
UPDATE: 64bites Windows 7 a vízjel eltüntető nem működik.
A tesztsorozat 4. részében a 32bites BETA veszi fel a versenyt a 64bites BETA-val. Lássuk hát, ki a gyorsabb.
Akkor a konfig, amin a Win7-ek futnak:
Acer Aspire 5315:
CPU: Core 2 Duo T7100 1,8Ghz 2MB L2 cache 800Mhz FSB
RAM: 2x1GB 667Mhz
VGA: Intel X3100
HDD: SAMSUNG 200GB 7200RPM 16MB
CHIPSET: INTEL GL960(965)
Első körben a Windows 7 BETA RAM használatát vizsgálom meg. De még mielőtt jönne az első diagramm, szögezzünk gyorsan le valamit. Kik is használnak általában 64bites operációs rendszert? Azok akik még nagyobb sebességre vágynak, illetve több mint 3,5GB RAM-mal rendelkeznek. Mivel a 32bites build maximum 4GB fizikai memóriát tud megcímezni, addig a 64bites ennél sokkal többet. Tehát a 64bites build nagyobb RAM mennyiség alatt érzi jól magát, ebből adódhat a nagyobb RAM használat is.
Na akkor jöjjön az első 2 diagram, amin a rendszer bekapcsolás utáni RAM fogyasztását láthatjuk, illetve általános használatkor keletkező RAM használatot láthatjuk:
Az eredmények egyezőek, kivéve a RAM és CPU tesztet. Ott a 64bites kiadás élvez előnyt a 32bitessel szemben. Következzék a HDD tesztelő alkalmazás, a HD TUNE Pro 3.0 eredményei.
Az első diagrammon a Burst rate, illetve az átlagos olvasás alatt elvérzik a 32bites ellenében, bár a különbség nem egetrengető. Ezzel szemben a Maximális és minimális olvasási sebesség alatt észheztér a 64-es, és megelező a 32bites-t, bár a különbség kettőjük között nem igazán nagy. Összeségébe elmondhatjuk, hogy a 64bites változat a merevlemez műveletek alatt megegyező sebességre képes a 32bitessel. Jöjjön egy olyan teszt, ahol megvillantja a 64-es az oroszlánkörmeit. Következzék a WinRAR eredmények diagramja.
A beépített benchmark alatt a 64bites előnye a 32bitessel szemben 65kb/s, de még így is elmarad az előző buildok teljesítményétől. Viszont a 349MB-os fájl kicsomagolása alatt olyan nagy előnyre tesz szert a 64bites build, hogy az már számomra is hihetlen. Rekord gyorsan, 5 másodperc alatt bontja ki a 349MB-os fájlt, majdnem 2szeres sebességkülönbség a 32bites változathoz képest!
A népszerű PI értéket számoló program, a SuperPI 1.5 alatt hasonló a teljesítménye a kiadásoknak, kivételt képez a 2Milliós teszt. Ott majdnem 4 másodperc a különbség a 64bites változat javára, ami már elég nagynak tekinthető. Következzék az Everst Ultimate alatt leadott teljesítmény diagram.
Everest alatti teljesítmény közel azonos, kivétel a CPU ZLib teszt alatti közel 500 pontos differencia a 64bites javára. Végül következzék a HD film (720p) alatti géphasználat.
A CPU használat megegyezik, a RAM használat a 64bitesnél 90MB-al több. Mivel az egész rendszer több RAM-ot igényel, így nem meglepő a 90MB-os differencia. Hogy kinek melyik változatot éri meg feltenni, azt az alábbi diagrammok alapján mindenki döntse el maga, én úgy gondolom, hogy aki nem rendelkezik natív 64bites programokkal, és 3GB+ RAM-mal, az nem profitál sokat a 64bites oprendszerből. A 32bites alatt is akadnak kompatibilitási problémák, hátmég a 64bites alatt. Egy megfelelő rendszeren a 64bites változat nagyobb teljesítményre képes, mint a 32bites, tehát aki erős hardverral rendelkezik, annak megérheti felrakni a 64bitest, de ő is számoljon kompatibilitási problémákkal.
Végszónak elmondanám, hogy itt tudtok igényelni magatoknak Windows 7 BETA kulcsot (egyben itt tudjátok letölteni az ISO fájlokat is). Az előző teszteket linkjei:
1. rész: Windows 7 build 6801 - Notebookon
2. rész: Windows 7 6801 vs. 6956
3. rész: Windows 7 - 3 build tesztje
És akkor a végén a hitelesítő képek a tesztekről: